Janáčkova konzervatoř v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

27.5.2024 / Přihlášení

Bicí nástroje - vyučující


Jiří Smrčka
 
Vedoucí oddělení bicích nástrojů.

Vystudoval státní konzervatoř Ostrava,působil v Uměleckém studiu ministerstva obrany, pedagogicky působil na Základní umělecké škole Potštát, Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Hrabůvka. Od roku 2005 působí jako pedagog na Janáčkově konzervatoři Ostrava. Dále působí jako bicista a sólista Janáčkovy filharmonie Ostrava. Hrál ve většině zemí Evropy, v Japonsku a dalších zemí Asie. Je externím spolupracovníkem v Národním divadle Moravskoslezském. 
 
Email: jiri.smrcka@jko.cz
Kabinet: 034magister sztuki Jiří Bučánek

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, Janáčkovu akademii múzických umění a Akademii Muzycznou im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (obor Jazz i muzyka estradowa). Jako výpomoc působil v Janáčkově filharmonii v Ostravě, Filharmonii Brno, Slezském divadle v Opavě, Městském divadle v Brně, souboru Dama Dama, Virtuosi Brunensis atd.

V současnosti působí na ostravské klubové scéně a vyučuje na Základní umělecké škole v Porubě.Mgr. Václav Fildán

Vystudoval Státní konzervatoř Ostrava (obor klarinet a bicí nástroje) a Janáčkovu akademii múzických umění (obor klarinet), působil v Ústřední hudbě armády Praha, byl externím spolupracovníkem divadla Rokoko Praha, hrál v tanečních a dechových orchestrech (J. Vejvoda). Dlouholetý člen a tympánista operního orchestru Státního divadla Ostrava, později člen, tympánista a vedoucí bicí skupiny Janáčkovy filharmonie Ostrava. Hrál ve většině zemí Evropy, v USA, Japonsku a dalších zemích Asie. Na konzervatoři vyučuje externě.

Email: vaclav.fildan@jko.cz

Rostislav Mikeška

Vystudoval Státní konzervatoř Ostrava, působil ve svobodném povolání, působil jako člen orchestru Slezského divadla Zdeňka Nejedlého, dále jako bicista a tympánista Janáčkovy filharmonie Ostrava a dodnes působí jako pedagog Janáčkovy konzervatoře Ostrava. V rámci turné Českého národního orchestru Praha, Komorního orchestru Leoše Janáčka, Janáčkovy filharmonie Ostrava, Broodway Production New York a Městského divadla Brno vystupoval ve většině zemí Evropy, v USA a Asii. Působí rovněž v nahrávacích studiích, na klubové scéně a jako sólový hráč.

Email: rostislav.mikeska@jko.cz

František Škrla, dipl. um.

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř Ostrava, nyní působí jako stálý člen bicí sekce Janáčkovy filharmonie Ostrava, korepetuje a vyučuje bicí nástroje na Janáčkově konzervatoři Ostrava a na Základní umělecké škole Krnov. Věnuje se také tvorbě elektronické hudby na PS a je členem několika hudebních souborů.

Email: frantisek.skrla@jko.cz