Janáčkova konzervatoř v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

27.5.2024 / Přihlášení

Saxofon - vyučující


dr Zbigniew Kaleta

Absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, IPUS Ostravské univerzity v oboru hra na klarinet a Hudební akademie Karla Szymanowského v Katovicích oboru hra na klarinet a hra na saxofon. Získal také doktorát v oboru hra na saxofon na Hudební akademii v Krakově. V současnosti je prvním klarinetistou (saxofonistou) a sólistou Národního symfonického orchestru polského rozhlasu v Katovicích (NOSPR). Jako sólista účinkuje s mnoha dalšími orchestry: Janáčkova filharmonie Ostrava, Slezská filharmonie Katovice, Moravská filharmonie Olomouc, Janáčkův komorní orchestr, Komorní orchestr Impuls z Bytomi a s dalšími komorními orchestry.

Vyučuje: hlavní obor, hru z listu, komorní hru 

Email: zbigniew.kaleta@jko.cz


Mgr. Bohdan Janeczek

Saxofonista, pedagog, skladatel. Studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka ve třídě Pavla Pivarčiho. Následně ukončil bakalářské studium v Institutu Jazzu Státní vysoké odborné školy v Nyse (PL) pod vedením Mgr. Piotra Barona. V současné době se dále vzdělává na Hudební akademii Karola Szymanowského v Katovicích. Spolupracoval mj. s Tanečním orchestrem Českého rozhlasu, Lubošem Soukupem nebo Big Chess Bandem.

Svou vlastní tvorbu prezentuje především s hudebním tělesem Bohdan Janeczek Quintet. Působí také jako tlumočník a překladatel literatury.

Vyučuje: hlavní obor, specilizace Jazzový saxofon

Email: bohdan.janeczek@jko.cz

Mgr., BcA. Jiří Pohanka

Absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě (obor ha na saxofon), Fakulty umění Ostravské univerzity v oboru hra na saxofon a pedagogické Fakulty OU v oboru Hudební výchova a sbormistrovství. Zakládající člen saxofonového kvarteta Altissimo SaxQuartet, vedoucí a alterující člen kvarteta SaxOffOn. Spolupracuje s mnoha uměleckými tělesy: Janáčkova filharmonie Ostrava, Moravská filharmonie Olomouc, Národní divadlo moravskoslezské, dechový orchestr Májovák, Ostravská Banda, divadelní soubory, projekty ostravské scény a další seskupení např. JazzCombo Milana Straky, Bigbandy a mnoho dalších kapel, projektů, DJs ad.

Email: jiri.pohanka@jko.cz