Tanec - vyučující


Mgr. Bc. Ivan Hurych


Interní pedagog předmětů klasický tanec, koncertní praxe klasická. Absolvent HAMU Praha v oborech taneč. pedagogika a choreografieEmail: ivan.hurych@jko.cz
Kabinet: 315

Olga Borisová-Pračiková

Externí pedagog klasického tance, koncertní praxe klasické. Absolventka Kyjevského státního choreografického učiliště, členka balet souboru NDM.MgA. Margarita Častová

Interní pedagog klasického tance, koncertní praxe klasické, dějin tance a baletu, náslechu a rozboru baletů, metodiky tance, vyučovací praxe. Absolvovala HAMU Praha – taneč. pedagogiku.
 

Mgr. art. Hana Těplíková 

Absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a dále Vysoké školy múzických umění v Bratislavě, obor Taneční umění - Didaktika klasického tance. Po studiu působila současně na Taneční konzervatoři E. Jaczovej v Bratislavě a Soukromé konzervatoři D. Nebylu v Trnavě. V současné době vyučuje na JKO a ZUŠ L. Janáčka ve Frýdlantu nad Ostravicí. Lektoruje také lekce baletu v kulturním centru Cooltour.


Vyučuje: techniku klasického tance, výuku dějin tance a baletu a náslech a rozbor baletu.Mgr. Helena Hurychová

Interní pedagog klasického tance, taneční gymnastiky, koncertní praxe klasické. Absolvovala HAMU Praha – taneč. pedagogiku.
 


Jan Kolda

Externí pedagog klasického tance, koncertní praxe klasické, tance s partnerem. Absolvent Taneční konzervatoře hl. m. Prahy.Petra Kováčová, dipl. spec.

Absolventka JKO. Členka baletního souboru NDM Ostrava.

Vyučuje klasickou taneční praxi.


Mgr. Libuše Kuklová

Interní pedagog klasického tance, koncertní praxe klasické. Absolvovala HAMU Praha v oboru taneč. pedagogika.Mgr. art. Miroslava Mechelová

Vedoucí tanečního oddělení.

Absolventka VŠMU Bratislava – pedagogika moderního tance, vyučuje moderní a současný tanec, metodiku a vyučovací praxi.


Email: miroslava.mechelova@jko.cz
Kabinet: 315

Mgr. Halina Paszková

Interní pedagog klasického tance, lidového tance cizího (především polského, ruského a italského), taneční gymnastiky, koncertní praxe klasické, metodiky a vyučovací praxe. Absolventka JAMU Brno.


MgA. Jana Ryšlavá

Vystudovala taneč. pedagogiku na HAMU Praha, externě vyučuje moderní tanec a koncertní praxi moderní.MgA. Kristýna Slezáková, Ph.D.

Absolventka taneční pedagogiky na HAMU Praha. Externě vyučuje moderní taneč. techniky a koncertní praxi moderní.Bc. Eva Vajsová

Externí pedagog lidového tance cizího, specializuje se na slovenské a maďarské folklórní oblasti, vyučuje též historický tanec a metodiku a vyučovací praxi.


Lenka Vaňková

Externí pedagog lidového tance cizího se specializací na španělské tance typu flamenco.Mgr. Barbora Vašků Kaufmannová 

Vystudovala pedagogickou fakultu Ostravské univerzity. Vyučuje klasický tanec a klasickou praxi.MgA. Hana Wimmerová

Absolventka oboru taneč. pedagogika na HAMU Praha, externě vyučuje moderní tanec, koncertní praxi moderní se specializací na jazz dance a dále výuku dějin tance a baletu a náslech a rozbor baletu.


Michaela Vápeníková

Absolvovala Janáčkovou konzervatoř v Ostravě, obor klasický tanec. Od roku 2012 je členkou baletního souboru Národního divadla moravskoslezského a od roku 2016 Sólistkou. Vyučuje základy klasického tance v Baletním studiu při Národním divadle Moravskoslezském a od roku 2018 je vedoucí baletního studia.Vyučuje: koncertní praxi klasickou.
Katarzyna Kavka, DiS.

Absolventka JKO.

Vyučuje: taneč. gymnastiku a moderní tanec


Rodion Zelenkov

Externí pedagog klasického tance, koncertní praxe klasické, tance s partnerem. Absolvent Kyjevského státního choreografického učiliště.