Janáčkova konzervatoř v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

21.4.2024 / Přihlášení

Úspěchy klávesového oddělení


2023

Antonín Dvořák mladým 2023

Zuzana Horáčková - bronzové pásmo
Světlana Charvotová - bronzové pásmo

Vendula Sýkorová - stříbrné pásmo
Tomáš Worek - stříbrné pásmo


Pro Bohemia 2023
Vendula Sýkorová, 2. cena ve třetí kategorii do 17 let a Cena za interpretaci díla J. Suka
Tomáš Worek, 2. cena ve třetí kategorii do 17 let a Cena za interpretaci díla A. Dvořáka

Soutěžní klavírní přehlídka Mládí a Bohuslav Martinů v Poličce
Rozálie Číhalová, Zlaté pásmo v kategorii do 18 let
Jeroným Polášek, Zlaté pásmo v kategorii do 18 let
Vendula Sýkorová, Zlaté pásmo v kategorii do 18 let

1. ročník Soutěže o nejlepší interpretaci francouzské hudby v Kamenici nad Lipou do 30 let
Šimon Zajac, 3. cena

Klavírní soutěž EUTERPE Bari
Jonáš Doležel, 1. cena a absolutní vítěz v kategorii E do 18 let
Jeroným Polášek, 1. cena v kategorii E do 18 let

2022

Květen:  Šimon Zajac získal 3. cenu a cenu za interpretaci díla Vítězslava Nováka na Mezinárodní Novákovy klavírní soutěže.

Studenti klavírního a dechového oddělení zahráli na koncertech v Brně a Praze. 30. listopadu vystoupili na konzervatoři v Brně a 7. prosince na Pražské konzervatoři. Koncerty se uskutečnily v rámci projektu výměnných koncertů, které studentům dávají příležitost zahrát si na pódiích mimo Ostravu a potkat se v přátelské atmosféře se svými kolegy z jiných konzervatoří.

 


2021 Akordeon
  • 17. -18.4.  Mezinárodní online soutěž Raciborz (Tomáš Palica 2. cena, Jakub Daniel Kaczmarczyk 3. cena)

  • 30. 4. Ocenění prestižní soutěže Accordion Stars USA (Tomáš Palica ČU)

  • 10. 5. Award ceremony Czech Accordion Online Competition 2021 (Tomáš Palica ČU kateg. Junior, Jakub Daniel Kaczmarczyk ČU kategorie Virtuoso)

  • 30. 5. Ukončení online soutěže pořádané asociací Združenie akordeonistov Slovenska (Tomáš Palica 2. cena, J. Kaczmarczyk 3. cena, Lenka Vránová ČU)

  • 2. -4. 7. Soutěž Dunajská Streda Coupe Jeunesse (Lenka Vránová 1. místo)

  • CMA trophe mondiale - Tomáš Palica


Cembalo

  • 23.-24.10 Soutěž konzervatoří a hudebních gymnázií ve hře na cembalo v Brně (Barbora Pastrňáková 1. místo)


Klavír

  • 10.5. Mezinárodní hudební a výtvarná soutěž v Kopřivnici (Šimon Zajac 1. místo)

  • 11.12. Brněnská klavírní soutěž (Rozálie Číhalová 1. cena v kategorii Junior, Jeroným Polášek 3. cena v kategorii Junior)


Varhany

  • 28.10. Mezinárodní soutěž Raciborz (Polsko) Jiří Šulák 2. místo ve 3. kategorii a zvláštní cena za interpretaci díla B. A. Wiedermanna

 

2019

Pro Bohemia 2019

  • Denis Szalbot – 1. cena a titul laureáta ve 3. kategorii


Mládí a Bohuslav Martinů – Polička

  • Denis Szalbot-Stříbrné pásmo a cena za interpretaci díla B. Martinů

  • Michaela Havranová – Bronzové pásmo

  • Natálie Býmová-čestné uznání

  • Anna Karasová-čestné uznání


1.ročník mezinárodní interpretační soutěže Kopřivnice

  • Michaela Havranová – 2. cena ve 3. kategorii


Brněnská varhanní soutěž konzervatoří České republiky 2019

  • Karolína Blablová – čestné uznání

  • Barbora Pastrňáková-čestné uznání


IV.Konkurs Organowy PSM – Raciborz (Polsko)

  • Barbora Pastrňáková – 1.cena ve 3.kategorii


Soutěžní přehlídka konzervatoří a hudebních gymnázií ČR 2019

  • Denis Szalbot – čestné uznání 2. stupně v 1. kategorii

  • Pavel Duda -3.cena ve 3. kategorii

  • Alena Mazáková – čestné uznání 2. stupně ve 3. kategorii


Mezinárodní interpretační soutěž v komorní hře- Citta di Moncalieri (Itálie)

  • Unius trio (Alena Mazáková-klavír) - 1.cena a Absolutní vítěz soutěže