Janáčkova konzervatoř v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

13.8.2022 / Přihlášení

Varhany - vyučující


MgA. Lukáš Hurtík Ph.D.

Vystudoval hru na varhany (Ester Moravetz) a hru na klavír (Z. Mucha) na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Hru na varhany studoval dále na JAMU v Brně (Kamila Klugarová). Stáž na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst v německém Stuttgartu (Jürgen Essl).

Koncertuje v České republice a zahraničí. Spolupracuje s Filharmonií Bohuslava Martinů, orchestrem Ensemble Opera Diversa, Komorním orchestrem Bohuslava Martinů, Janáčkovým komorním orchestrem, Českým rozhlasem a Národním divadlem v Brně.

Vyučuje: hru na varhany
MgA. David Postránecký

Vystudoval na konzervatoři v Brně hru na varhany ve třídě Drahomíry Horákové a kompozici u Pavla Zemka Nováka. Poté pokračoval ve studiu na Janáčkově akademii múzických umění ve varhanní třídě prof. Aleny Veselé a v kompozici u prof. Františka Gregora Emmerta. Zúčastnil se několika mezinárodních soutěží a mistrovských kurzů v interpretaci i improvizaci. Je finalistou mezinárodní prestižní soutěže ve varhanní improvizaci (Holandsko, Haarlem 2000). Pedagogicky působil na Konzervatoři Brno (2002–2007), Církevní konzervatoři Opava (2006–2014) a na Janáčkově akademii múzických umění v Brně (2008–2019). Kromě pedagogické a koncertní činnosti se věnuje také kompozici.

Email: david.postranecky@jko.czMgr. Pavel Rybka, ArtD.

Vystudoval JAMU v Brně (A. Veselá) a postgraduální doktorské studium ve studijním programu klávesové nástroje – hra na varhany na VŠ múzických umení v Bratislavě (J.V. Michalko).


Vyučuje: hru na varhany

Email: pavel.rybka@jko.cz