Aktuality

Datum od Datum do
Články / 3. listopadu 2017

Záznam koncertu

V neděli 5.11. ve 20 hod uvede TV Noe záznam z premiérového koncertu Ostrava Youth Orchestra, který proběhl v rámci 14. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu v kostele Panny Marie Královny v Ostravě - Mariánských Horách.
Zde je odkaz na TV NOE

 
Články / 30. října 2017

Studenti dechového oddělení potvrdili své kvality

Úspěchem studentů dechového oddělení Janáčkovy konzervatoře skončila účast na soutěži Pardubické dechy, konané 26. – 28. října 2017. 

 

Ve třech kategoriích dřevěných dechových nástrojů soutěžilo 92 studentů konzervatoří ČR v oborech flétna (24), hoboj (18), klarinet (28), fagot (6) a saxofon (16).

Čestné uznání získala Klára Maršálková (flétna)

3. cenu obdržely Alena Osobová, Veronika Stodolová (flétna) a Zuzana Cholevíková (hoboj)

1. cenu ve svých kategoriích získali David Žárský (klarinet) a Anna Reichelová (hoboj), která navíc získala ocenění za nejlépe provedenou povinnou skladbu a stala se absolutní vítězkou v oboru hra na hoboj.

Studenti jsou ze tříd MgA. Martiny Molinger, PhD. a MgA. Jiřího Bystroně (flétna), Mgr. Jiřího Židka (hoboj) a MgA. Petra Bohuše (klarinet).

 
Články / 18. října 2017

To bude horor!

Srdečně Vás zveme na prezentaci snímku RUCHOTH RAOTH

dne 7. listopadu 2017 v 18 hodin

sál L. Janáčka

 

za účasti režiséra, hlavního kameramana a obou hereckých představitelů - paní Aleny Sasínové - Polarczyk a Štěpána Kozuba.

Večerem provází Albet Čuba.

Vstup volný

podívejte se na upoutávku

 
Články / 27. září 2017

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Stejně jako každoročně touto dobou jsme připravili pro zájemce o studium v konzervatoři Den otevřených dveří. Pozvánku s bližšími informacemi si můžete prohlédnou zde.

I letos máme dva termíny: středa 11. října a úterý 17. října.

Račte vstoupit, jste vítáni. 

 
Články / 5. září 2017

Janáčkova konzervatoř ve zpravodajství České televize

Dnešní Události v regionech České televize odvysílaly reportáž (čas: 21:37), která informuje veřejnost o dění a novinkách na JKO. Podívejte se na reportáž ZDE.  

 
Články / 29. srpna 2017

NOVÝ KLIP - Tisková zpráva

NOVÝ KLIP,
RICHARD KRAJČO JAKO AMBASADOR
A PŘEDEVŠÍM 59 NOVÝCH TALENTŮ.

TAKOVÝ JE START ŠKOLNÍHO ROKU NA JANÁČKOVĚ KONZERVATOŘI V OSTRAVĚ.

 

V pondělí 4. září se otevřou dveře všech škol včetně Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. To rozevře pomyslnou bránu všem talentům – především těm novým. Několik desítek nováčků spolu se studenty vyšších ročníků přivítá konzervatoř velkolepě. Přes léto dokončila režisérka Petra Všelichová propagační klip školy. Richard Krajčo se ujal funkce ambasadora konzervatoře a osobně se v klipu také objeví. K tomu přidejme pro příznivce školy nabitou koncertní sezónu a den otevřených dveří. 
 
 
„Některé věci v člověku zůstanou tak silně otisknuty, že máte pocit, že jste nikdy neodešel. Není totiž důležité setrvat, ale nikdy nezapomenout, být stále pyšný a šířit její jméno. A o to se snažím.“ Řekl pro JKO Richard Krajčo. Český divadelní a filmový herec, zpěvák, frontman úspěšné kapely Kryštof a nyní také ambasador Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, jedné z nejvýznamnějších umělecko-vzdělávacích institucí v ČR. Richard Krajčo, ostravský rodák, byl přijat na Janáčkovu konzervatoř na hudebně dramatický obor v roce 1996.

„Myslím, že Richard jako náš absolvent, je schopen oslovit široké spektrum mladých lidí i rodičů potencionálních uchazečů o studium. Je všeobecně známou a úspěšnou osobností pohybující se napříč různými žánry a tím může přilákat ke studiu konzervatoře mnoho dětí, které zatím ani neví, že mohou svůj talent rozvíjet na profesionální úrovni.“  Říká ředitelka konzervatoře, Soňa Javůrková.
 
Konzervatoří si prošli i další tři členové kapely Kryštof. Jejich vazba na konzervatoř není tedy náhodná. Před pár měsíci se celá kapela sešla na jednom jevišti v sále budovy konzervatoře, kde pózovali fotografům z Kantors Creative Club. Vedle snímků se Richard Krajčo objevuje i v novém propagačním klipu školy. Režisérka a dokumentaristka Petra Všelichová, spolu s Richardem Krajčem, natočila přes stovku studentů, absolventů a pedagogů JKO. Klip je ke zhlédnutí na sociálních sítích a webu školy. Zveřejnění klipu je načasováno jako přivítání 59 nových studentů – našich dalších potenciálních hvězd.

Nová koncertní sezóna nabídne pestrou škálu koncertů a představení v podání mladých umělců se svými hosty. Hned 7. 9. v 18.30 hodin v koncertním sále Leoše Janáčka zazní klavírní recitál dnes již renomované mladé umělkyně Nikol Bókové. Na programu bude česká i světová klavírní tvorba. Letos se poprvé představí Ostravský orchestr mladých, ve kterém spojí své síly Janáčkova konzervatoř v Ostravě a Fakulta umění OSU. 26. 9. bude účinkovat pod taktovkou Paola Gatta na Svatováclavském hudebním festivalu. Pro milovníky klarinetu je na 4. 10. připraven koncert Pocta klarinetu. Na podzim nás ještě čeká speciální akce v rámci oslav 750. Výročí první písemné zmínky o Ostravě s názvem Hudební rodný list města Ostravy. Během večera 29. 11. se od prvních hudebních záznamů dostaneme až do dnešních dnů. Nejen uchazeče o studium přivítá JKO na Dnech otevřených dveří, a to 11. a 17. 10. 

„Vážené kolegyně a kolegové, ctění páni rodiče a pro mě zvlášť milí studenti, těším se na opětovné setkávání s Vámi a věřím, že společně prožijeme dalších krásných uměním naplněných 10 měsíců. Těm, kteří k nám vstoupí poprvé, přeji, aby svého kroku nikdy nelitovali. A nám všem přeji, aby se všechny naše umělecké a profesní sny a přání staly skutečností.“  Soňa Javůrková, ředitelka JKO

Kompletní tisková zpráva zde

 
Články / 12. září 2017

Klavírní recitál Nikol Bókové

Nikol Bóková absolvovala roku 2012, pod vedením MgA. Hany Kundrátové, Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Už zde vzbuzovala respekt svým závěrečným vystoupením. 

 

Dnes je posluchačkou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve třídě Jana Jiraského a má za sebou sólová vystoupení u nás i v zahraničí (Německo, Polsko, Slovensko, Itálie), spolupracuje s předními českými tělesy (Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Brno) a je laureátkou mezinárodních soutěží. Na Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka získala roku 2015 první cenu.
Ve svém klavírním recitálu, jenž se konal v sále Leoše Janáčka ostravské konzervatoře, předvedla Nikol Bóková široký stylový repertoár od klasicistní hudby Mozartovy a Dusíkovy až k hudbě Janáčka, Ravela, Skrjabina a Rachmaninova.
Rozmanitost celého programu dokázala mladá interpretka propojit promyšlenou dynamikou, budováním gradačních vln a neobyčejnou prací s barvou zvuku maximálně využívající témbrové rejstříky nástroje. Přirozená muzikalita, kterou umělkyně s lehkostí ovládla koncertní prostor, a imaginace evokující představu hlubokých emocí skrytých v hudební struktuře, vytváří její přesvědčivý projev podmanivě upoutávající pozornost publika. To vše dává tušit, že se z Nikol Bókové stává respektovaná interpretační osobnost klavírní hudby. 


 
Články / 14. června 2017

Pojďte s námi na Hukvaldy

První letní dny patří Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Janáčkovy Hukvaldy 2017

 

Nechte se unášet hezkou hudbou i na začátku prázdnin. 
Ve dnech 23. 6. - 8. 7. 2017 se uskuteční XXIV. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy.
A my tam budeme také.

Program festivalu najdete zde. 

 
Články / 12. června 2017

Pomalu končíme ....

Umělecká sezóna 2016/2017 se nám blíží ke svému konci.  Přesto však i v červnu máme pro Vás připraveno několik koncertů.

 

13. 6.  se naposledy představí smíšený pěvecký sbor ve složení, ve kterém pracoval celý školní rok. 

20. 6. můžete navštívit tradiční koncert tříd zobcových fléten "Kejklíři". 

Červnový program jako vždy uzavřou svými představeními tanečníci, kteří po dva dny představí výsledky své práce ve druhém pololetí. 

Třešničkou na dortu bude předávání vysvědčení a diplomů letošním absolventům 28. 6.

A pak hurá na prázdniny!

 
Články / 5. června 2017

Zemřel hudební skladatel Eduard Dřízga

Česká hudba přišla o další výraznou osobnost současné hudby.

Zdroj: Ostravan.cz  a Český rozhlas Ostrava

 
Strana 1 Z 3 < >