Aktuality

Datum od Datum do
Články / 10. května 2017

Ředitelka Janáčkovy konzervatoře zve na koncert absolventů

Čtyři vynikající letošní absolventi Janáčkovy konzervatoře v Ostravě budou hlavními protagonisty koncertu, který se uskuteční 24. května v Domě kultury města Ostravy. Spolu s Janáčkovou filharmonií pod taktovkou Stanislava Vavřínka se představí mladé talenty na samotném startu své kariéry. 

Celý rozhovor a článek si můžete přečíst na webu ostravan.cz

 
Články / 25. dubna 2017

BEZKYSLÍKATÍ

Ještě nyní jsme plní dojmů ze včerejšího úspěšného maturitního představení BEZKYSLÍKATÍ v podání studentů 4. ročníku hudebně dramatického umění. Na serveru Ostravan.cz si můžete přečíst jeho recenzi.

 
Články / 24. března 2017

Studenti pěveckého oddělení v Brně

Ve čtvrtek 23. března 2017 se ve 13h představili studenti pěveckého oddělení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě v koncertním sále Konzervatoře Brno. Pavel Divín, Karolína Levková, Petr Dvořák, Patricia Janečková, Lenka Adámková, Tereza Gazárková a Barbora Jirásková zpívali svým brněnským kolegům a jejich pedagogům. 

 

Koncert zahájil a shlédl ředitel Konzervatoře Brno pan MgA. Pavel Maňásek. Vystoupení našich studentů se neslo v duchu krásných pěveckých přednesů, které ocenilo publikum vřelým potleskem. 
Poděkování patří také Mgr. Regině Bednaříkové a Mgr. Karle Fucimanové za klavírní doprovod.
(DK)

 
Články / 23. března 2017

TANEC GALA

Středeční večer na Janáčkově konzervatoři v Ostravě nabídl koncert, ne hudební, ale taneční. Konal se Tanec gala. A bylo se na co dívat.

 

Diváci měli možnost zhlédnout nejen nádheru klasického baletu, ale také ukázky současného tance i nestárnoucí energii tance lidového. Na podiu se střídali studentky a studenti tanečního oddělení s hosty, mezi kterými nechyběli i bývalí absolventi školy. Své taneční umění předvedla ve dvou vystoupeních také hvězda současného tance Nataša Novotná. Propojení začínajících tanečníků s profesionálním uměním tak přineslo nevšední zážitek, který byl po zásluze odměněn dlouhotrvajícím potleskem zaplněného hlediště.

Už nyní se milovníci tance mohou těšit na podvečer 3. dubna 2017, který bude patřit Contemporary dance gala.

 
Články / 23. března 2017

Ocenění členům Slezského kvarteta a K. Paškové v Brně

V době konání jarních prázdnin na naší škole proběhla 6. března 2017 v Brně soutěž pod názvem Klasicismus a smyčcové nástroje.
Této soutěže se mj. zúčastnilo Slezské kvarteto, komorní soubor Janáčkovy konzervatoře v Ostravě (Tomáš Vašut a Václav Kolek – housle, Dominik Cvek – viola a Martin Schubert – violoncello), který si přizval ke společnému soutěžnímu vystoupení klarinetistku Kateřinu Paškovou.

 

Společně se probojovali do finále, kde za interpretaci Kvintetu A dur pro klarinet, dvoje housle, violu a violoncello W. A. Mozarta obdrželi 2. cenu.

V sólové kategorii pak navíc violoncellista souboru Martin Schubert obdržel 3. cenu.

(klapet)

 
Články / 3. ledna 2017

Konzervatoř na Vltavě

Poslouchejte s námi ve středu 4. ledna 2017 od 10 hodin rozhovor s ředitelkou konzervatoře Mgr. Soňou Javůrkovou.

http://www.rozhlas.cz/vltava/program/#/2017-01-04 

 
Články / 21. prosince 2016

Vánoční atmosféra, plný sál a skvělé výkony!

To by včerejší Vánoční koncert Janáčkovy konzervatoře. Pod dirigentskou hůlkou Tomáše Stančeka se rozezněly díla Johanna Sebastiana Bacha: Air z orchestrální suity č. 3 D dur BWV 1068 a Kantáta Jauchzet Gott in allen Landen, BWV 51, ve kterých excelovali Patricia Janečková (soprán) a Nikolaos Grigoriadis (trubka).

 

Druhá polovina patřila Vánoční mši pro sóla, sbor a orchestr F dur Jiřího Zrunka. Zde se ve svých sólech představili: Isabela Ufrlová (soprán), Soňa Jungová (alt), Petr Dvořák (tenor), Pavel Divín (bas) a Lukáš Červenka (v roli pastýře). Vánoční náladu podtrhl smíšený sbor JKO (sbormistryně Daniela Střílková) a studenti oboru zpěv a hudebně dramatické umění.
 
Sál Leoše Janáčka byl zcela plný a o tom, že jsou studenti a pedagogové JKO i na konci roku plni sil a mají divákům rozhodně co nabídnout, svědčí i reakce posluchačů: „Bylo to kouzelné. Už teď se těšíme na další koncert. Jsme vždy velmi spokojeni.“
 
Vánoční koncerty se staly již neodmyslitelnou součástí prosincové nabídky JKO, ale celého města i regionu. Záštitu nad včerejším koncertem převzal Mgr. Stanislav Folwarczný, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje a Ing. Zbyněk Pražák, náměstek primátora města Ostravy.  
 
Tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným. Přejeme Vám hezké Vánoce a těšíme se na setkání v roce 2017. Třeba právě na Novoročním koncertě 11. ledna v 18.30 hod v Sále Leoše Janáčka.
 
Vaše JKO

 
Články / 30. listopadu 2016

Listopad ve znamení úspěchů

XXXIX. soutěžní přehlídka konzervatoří a hudebních gymnázií ČR se letos konala ve dnech 25. – 27. 11. v Pardubicích. Představili se tam studenti v oborech hra na klavír, hra na akordeon, hra na kytaru a sólový zpěv. 

 

Ve všech oborech se soutěžilo ve třech věkových kategoriích. Janáčkova konzervatoř v Ostravě vyslala do tohoto klání své zástupce do II. a III. kategorie.

Ve hře na klavír získala ve II. kategorii Alena Mazáková z 3. ročníku (třída Mgr. Moniky Tugendliebové) čestné uznání 1. stupně, Veronika Kijonková ze 4. ročníku (třída MgA. Michala Bárty) pak čestné uznání 2. stupně v kategorii III.

Akordeonové oddělení reprezentovaly ve II. kategorii Anežka Štenclová ze 4. ročníku a Daniela Paterová z 3. ročníku, obě ze třídy dr Marcely Kysové. Anežka získala 2. cenu a Daniela 3. cenu.

Kytary byly zastoupeny žáky MgA. Ondřeje Gilliga – Jiřím Hanikem z 3. ročníku a Petrem Usvaldem ze 4. ročníku, oba získali čestná uznání ve II. kategorii.

Nejpočetnější výpravu mělo pěvecké oddělení.
Mgr. Marta Jirásková měla opravdu důvod k radosti. Z její třídy Karolína Levková ze 4. ročníku získala 3. cenu ve II. kategorii a Barbora Jirásková z 6. ročníku získala 1. cenu v kategorii nejvyšší.
Všichni účastníci podali skvělé výkony v silné konkurenci. Zpěvačky podpořily klavírním doprovodem Mgr. Regina Bednaříková a Mgr. Marie Horáčková.
 

Výčet úspěchů pokračuje úspěchy akordeonistek v mezinárodních soutěžích.
Anežka Štenclová (4. ročník ze třídy dr Marcely Kysové) se umístila na 2. místě na Mezinárodních akordeonových dnech v Praze 5. 11. 2016.
Z 9. ročníku mezinárodní akordeonové soutěže v Popradu 18. 11. 2016 Anežka Štenclová a  Daniela Paterová (3. ročník, třída dr Marcely Kysové) přivezly čestná uznání. 

 
Články / 29. listopadu 2016

Lucie Režná obdržela ocenění ve Wroclawi

Čestné uznání z mezinárodní soutěže v polské Wroclawi (24. – 26. 11. 2016) si z početného zastoupení zahraničních účastníků přivezla domů flétnistka 4. ročníku ze třídy MgA. Jiřího Bystroně Lucie Režná.

 

Navázala tak na úspěch svých spolužaček dechového oddělení, Kláry Maršálkové (flétna), Kateřiny Paškové (klarinet) a Žanety Grygarové (lesní roh), které nedávno získaly ocenění na jiné soutěži v Polsku, v Jastrzębie-Zdrój.

(klapet)

 
Články / 21. listopadu 2016

Úspěch studentek dechového oddělení na mezinárodní soutěži v Polsku

Klára Maršálková, Kateřina Pašková a Žaneta Grygarová, studentky dechového oddělení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, zaznamenaly velký úspěch na 11. ročníku mezinárodní soutěže dechových nástrojů v polském Jastrzębie-Zdrój (17. – 19. 11. 2016). 

 

Ve dvou věkových kategoriích, kde bylo přihlášeno více než 80 soutěžících ve hře na dřevěné i žesťové dechové nástroje, obdržela v první kategorii čestné uznání flétnistka Klára Maršálková, studentka 2. ročníku ze třídy MgA. Jiřího Bystroně.

Ve druhé kategorii, která byla rozdělena na dvě kola a trvala po dva dny, se probojovaly k finálové účasti dvě studentky 5. ročníku. Byla to klarinetistka Kateřina Pašková (vyučující MgA. Petr Bohuš) a Žaneta Grygarová ve hře na lesní roh (vyučující MgA. Milan Krajňák). Ve velmi silné zahraniční konkurenci tam dokázaly svým výkonem strhnout na sebe pozornost poroty a získat shodně čestná uznání. Na snímku obě úspěšné finalistky.

Klavírní spoluprací se na úspěchu soutěžících podíleli také MgA. Michal Zátopek, Mgr. Roman Rucký a MgA. Zuzana Tlolková.
 
(klapet)

 
Strana 1 Z 2 < >