Aktuality

Datum od Datum do
Aktuality / 4. ledna 2018

Uzávěrka přihlášek Pro Bohemia 2018

Uzavěrka přihlášek se blíží, tak neváhejte a PŘIHLASTE SE. Mnoho času nezbývá. 

 
Aktuality / 22. prosince 2017

ŠŤASTNÉ A VESELÉ

Přejeme spokojené, láskou a pohodou naplněné vánoční svátky a
v novém roce všechno dobré, hodně štěstí, zdraví a úspěchů.

 
Články / 11. prosince 2017

Koncertem na pomoc spolužákovi

K řadě hudebních osobností, které v minulosti studovali na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, patří bezesporu světově uznávaný klavírista Ivo Kahánek, dále basista Ivo Hrachovec, dnes sólista Národního divadla v Praze a violoncellista Jiří Hanousek, který kromě pedagogické činnosti vykonává zároveň funkci koncertního mistra violoncell Janáčkovy filharmonie. 

 

Tyto špičky svých oborů se sešli na jevišti společně se studentkou 6. ročníku klarinetistkou Kateřinou Paškovou, aby vyjádřili pomoc člověku, který před lety studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě hru na klarinet.
 
Michal Šemora patřil k velkým talentům. Po absolvování Janáčkovy konzervatoře v roce 1998 nastoupil do orchestru Slezského divadla v Opavě, kde hrával 1. klarinet a zároveň vyučoval na Základní umělecké škole. Ve 27 letech jej však postihla nevyléčitelná choroba a svou hráčskou i pedagogickou činnost tak musel zanechat. Dnes už je trvale upoután na lůžko a odkázaný na pomoc druhých.
A tak se v hlavě jeho dřívějšího pedagoga Petra Bohuše zrodila myšlenka uspořádat benefiční koncert, kdy výtěžek koncertu by mohl být Michalovi věnován na nákup invalidního vozíku a dalších nezbytných potřeb, zabezpečujících život imobilního člověka.
 
Na koncertě 6. prosince 2017, který se setkal s mimořádným ohlasem a probíhal ve zcela zaplněném studiu Českého rozhlasu v Ostravě za přítomnosti kamer televize Noe, zazněla v úvodu Sonáta f moll pro klarinet a klavír č. 1, op. 120 J. Brahmse v podání K. Paškové a I. Kahánka. Následovala sólová vystoupení J. Hanouska a I. Kahánka, kde postupně zaznělo Preludium  ze Suity č. 2 d moll pro sólové violoncello J. S. Bacha a  Scherzo cis moll pro klavír, op. 39 F. Chopina.
 
Ivo Kahánek byl dominantní osobností celého večera, kdy v další části programu nejprve doprovodil Ivo Hrachovce, který zazpíval výběr z Biblických písní A. Dvořáka a poté, na závěr koncertu byl partnerem Kateřiny Paškové a Jiřího Hanouska v Triu B dur pro klarinet, violoncello a klavír, op. 11 L. v. Beethovena.
 
I když mezi některými účinkujícími byl rozdíl generace, na jevišti to znát nebylo. Všichni našli společnou hudební řeč a jejich výkony zaslouží velkého uznání.
 
Tato charitativní akce našla podporu nejen u účinkujících, kteří se jednomyslně rozhodli vzdát honoráře, ale také u posluchačů v sále a diváků u televizních obrazovek, kdy se ukázalo, že osud těžce nemocného člověka není mnoha lidem lhostejný. A to je milé zjištění.

(klapet)

 
Články / 16. listopadu 2017

HUDEBNÍ RODNÝ LIST MĚSTA OSTRAVY

Janáčkova konzervatoř v Ostravě si Vás dovoluje provést hudební historií našeho města a představuje HUDEBNÍ RODNÝ LIST MĚSTA OSTRAVY, který vytvořila k výročí 750 let první písemné zmínky o Ostravě. 

 

Ve středu 29. listopadu od 18:30 hodin na Janáčkově konzervatoři tak zazní nejen tóny skladeb vzniklých v dávném středověku, ale v průběhu koncertu se přeneseme až do současnosti. Na své si přijdou milovníci klasické hudby, ostravských písniček i jazzu a šansonů.
 
Více informací naleznete v přiložené TISKOVÉ ZPRÁVĚ, program koncertu a informaci o rezervaci míst naleznete v PROGRAMU v levé části našich webových stránek.
 
Jsem Vám k dispozici pro jakékoliv dotazy a těším se na viděnou!
 
Se srdečným pozdravem,
Michaela
  
Mgr. Michaela Dvořáková
PR a komunikace
Tel.: +420 732 372 424
www.jko.cz

 

Tisková zpráva

Hudební rodný list města Ostravy

Aktuality / 23. října 2017

Přijímací řízení pro školní rok 2018/2019

Ředitelka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019.

Bližší informace naleznete v sekci Přijímací řízení.

 
Články / 23. listopadu 2017

Slovenské obecenstvo tleskalo našim studentkám

Dardanely nejsou jen průlivem spojující Černé a Středozemní moře, ale také názvem letohrádku v areálu markušovského zámku na Spiši.

 

Zde 19. 11. 2017 měly první ze svých tří vystoupení na východě Slovenska dvě studentky naší školy, klavíristka Veronika Kijonková a klarinetistka Kateřina Pašková. Koncert probíhal za asistence slovenské regionální televize Reduta.

Obě naše studentky i následující den na dvou koncertech v metropoli východního Slovenska Košicích svými výkony potvrdily své nesporné hráčské kvality a úspěšně tak reprezentovaly naší školu.

Všechny koncerty se setkaly s mimořádným ohlasem a vynikající odbornou kritikou.

Na koncertech se podíleli také pedagogové Roman Rucký a Petr Bohuš.

Fotografie je pořízená po skončení posledního koncertu v sále košické konzervatoře, kde je se všemi účinkujícími ředitel školy, Bartolomej Buráš.

(klapet)

 
Články / 3. listopadu 2017

Záznam koncertu

V neděli 5.11. ve 20 hod uvede TV Noe záznam z premiérového koncertu Ostrava Youth Orchestra, který proběhl v rámci 14. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu v kostele Panny Marie Královny v Ostravě - Mariánských Horách.
Zde je odkaz na TV NOE

 
Aktuality / 2. listopadu 2017

Ročníkové schůzky

Ročníkové schůzky a individuální konzultace se budou konat ve středu 8.11.2017 od 16:30 do 18:00 v budově školy.

 
Články / 30. října 2017

Studenti dechového oddělení potvrdili své kvality

Úspěchem studentů dechového oddělení Janáčkovy konzervatoře skončila účast na soutěži Pardubické dechy, konané 26. – 28. října 2017. 

 

Ve třech kategoriích dřevěných dechových nástrojů soutěžilo 92 studentů konzervatoří ČR v oborech flétna (24), hoboj (18), klarinet (28), fagot (6) a saxofon (16).

Čestné uznání získala Klára Maršálková (flétna)

3. cenu obdržely Alena Osobová, Veronika Stodolová (flétna) a Zuzana Cholevíková (hoboj)

1. cenu ve svých kategoriích získali David Žárský (klarinet) a Anna Reichelová (hoboj), která navíc získala ocenění za nejlépe provedenou povinnou skladbu a stala se absolutní vítězkou v oboru hra na hoboj.

Studenti jsou ze tříd MgA. Martiny Molinger, PhD. a MgA. Jiřího Bystroně (flétna), Mgr. Jiřího Židka (hoboj) a MgA. Petra Bohuše (klarinet).

 
Články / 18. října 2017

To bude horor!

Srdečně Vás zveme na prezentaci snímku RUCHOTH RAOTH

dne 7. listopadu 2017 v 18 hodin

sál L. Janáčka

 

za účasti režiséra, hlavního kameramana a obou hereckých představitelů - paní Aleny Sasínové - Polarczyk a Štěpána Kozuba.

Večerem provází Albet Čuba.

Vstup volný

podívejte se na upoutávku

 
Strana 1 Z 17 < >