Aktuality

Datum od Datum do
Články / 18. září 2017

Když schází slova ....

Denisa Bílá   -   † 15. 9. 2017


Absolventka JKO, která se vrátila do "své" školy učit. 
Články / 5. září 2017

Janáčkova konzervatoř ve zpravodajství České televize

Dnešní Události v regionech České televize odvysílaly reportáž (čas: 21:37), která informuje veřejnost o dění a novinkách na JKO. Podívejte se na reportáž ZDE.  

 
Články / 29. srpna 2017

NOVÝ KLIP - Tisková zpráva

NOVÝ KLIP,
RICHARD KRAJČO JAKO AMBASADOR
A PŘEDEVŠÍM 59 NOVÝCH TALENTŮ.

TAKOVÝ JE START ŠKOLNÍHO ROKU NA JANÁČKOVĚ KONZERVATOŘI V OSTRAVĚ.

 

V pondělí 4. září se otevřou dveře všech škol včetně Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. To rozevře pomyslnou bránu všem talentům – především těm novým. Několik desítek nováčků spolu se studenty vyšších ročníků přivítá konzervatoř velkolepě. Přes léto dokončila režisérka Petra Všelichová propagační klip školy. Richard Krajčo se ujal funkce ambasadora konzervatoře a osobně se v klipu také objeví. K tomu přidejme pro příznivce školy nabitou koncertní sezónu a den otevřených dveří. 
 
 
„Některé věci v člověku zůstanou tak silně otisknuty, že máte pocit, že jste nikdy neodešel. Není totiž důležité setrvat, ale nikdy nezapomenout, být stále pyšný a šířit její jméno. A o to se snažím.“ Řekl pro JKO Richard Krajčo. Český divadelní a filmový herec, zpěvák, frontman úspěšné kapely Kryštof a nyní také ambasador Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, jedné z nejvýznamnějších umělecko-vzdělávacích institucí v ČR. Richard Krajčo, ostravský rodák, byl přijat na Janáčkovu konzervatoř na hudebně dramatický obor v roce 1996.

„Myslím, že Richard jako náš absolvent, je schopen oslovit široké spektrum mladých lidí i rodičů potencionálních uchazečů o studium. Je všeobecně známou a úspěšnou osobností pohybující se napříč různými žánry a tím může přilákat ke studiu konzervatoře mnoho dětí, které zatím ani neví, že mohou svůj talent rozvíjet na profesionální úrovni.“  Říká ředitelka konzervatoře, Soňa Javůrková.
 
Konzervatoří si prošli i další tři členové kapely Kryštof. Jejich vazba na konzervatoř není tedy náhodná. Před pár měsíci se celá kapela sešla na jednom jevišti v sále budovy konzervatoře, kde pózovali fotografům z Kantors Creative Club. Vedle snímků se Richard Krajčo objevuje i v novém propagačním klipu školy. Režisérka a dokumentaristka Petra Všelichová, spolu s Richardem Krajčem, natočila přes stovku studentů, absolventů a pedagogů JKO. Klip je ke zhlédnutí na sociálních sítích a webu školy. Zveřejnění klipu je načasováno jako přivítání 59 nových studentů – našich dalších potenciálních hvězd.

Nová koncertní sezóna nabídne pestrou škálu koncertů a představení v podání mladých umělců se svými hosty. Hned 7. 9. v 18.30 hodin v koncertním sále Leoše Janáčka zazní klavírní recitál dnes již renomované mladé umělkyně Nikol Bókové. Na programu bude česká i světová klavírní tvorba. Letos se poprvé představí Ostravský orchestr mladých, ve kterém spojí své síly Janáčkova konzervatoř v Ostravě a Fakulta umění OSU. 26. 9. bude účinkovat pod taktovkou Paola Gatta na Svatováclavském hudebním festivalu. Pro milovníky klarinetu je na 4. 10. připraven koncert Pocta klarinetu. Na podzim nás ještě čeká speciální akce v rámci oslav 750. Výročí první písemné zmínky o Ostravě s názvem Hudební rodný list města Ostravy. Během večera 29. 11. se od prvních hudebních záznamů dostaneme až do dnešních dnů. Nejen uchazeče o studium přivítá JKO na Dnech otevřených dveří, a to 11. a 17. 10. 

„Vážené kolegyně a kolegové, ctění páni rodiče a pro mě zvlášť milí studenti, těším se na opětovné setkávání s Vámi a věřím, že společně prožijeme dalších krásných uměním naplněných 10 měsíců. Těm, kteří k nám vstoupí poprvé, přeji, aby svého kroku nikdy nelitovali. A nám všem přeji, aby se všechny naše umělecké a profesní sny a přání staly skutečností.“  Soňa Javůrková, ředitelka JKO

Kompletní tisková zpráva zde

 
Aktuality / 30. června 2017

Volby do školské rady

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ VOLEB DO ŠKOLSKÉ RADY JANÁČKOVY KONZERVATOŘE V OSTRAVĚ
Volební komise jmenovaná ředitelkou JKO ve složení
Mgr. František Mixa
Mgr. Jana Mládenková
Mgr. Roman Rucký
vyhlašuje volby do školské rady.
 
 

 

Volby proběhnou v pondělí 4. září 2017 v době od 9:00 do 13:00 hod. v budově školy.
 
Voleb do školské rady JKO se mohou zúčastnit oprávněné osoby, kterými jsou podle § 167 školského zákona zákonní zástupci nezletilých žáků a zletilí žáci nebo studenti školy a pedagogičtí pracovníci.
 
 V Ostravě 27. června 2017

Navržení kandidáti do školské rady Janáčkovy konzervatoře v Ostravě pro zákonné zástupce nezletilých žáků a zletilé žáky
 
1.     Lenka Pastrňáková     - má dceru Barboru ve 2. ročníku, obor hudba,
                                                a syna Ondřeje v 6. ročníku, obor hudba
2.     Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D.   - má dceru Annu ve 2. ročníku, obor hudba
3.     Ing. Pavel Čech            - má dceru Terezu ve 4. ročníku, obor tanec
4.     Lucie Tkačíková          - žákyně 4. ročníku, obor hudba

Zákonní zástupci nezletilých žáků a zletilí žáci volí do školské rady dva z uvedených navržených kandidátů.
 
Navržení kandidáti do školské rady Janáčkovy konzervatoře v Ostravě pro pedagogické pracovníky školy
 
1.    Bc. Věra Vojtková
2.    Mgr. Regina Bednaříková
3.    Mgr. Marta Jirásková
4.    Mgr. Tomáš Kubec
Pedagogičtí pracovníci školy volí do školské rady dva z uvedených navržených kandidátů.

 
Články / 12. září 2017

Klavírní recitál Nikol Bókové

Nikol Bóková absolvovala roku 2012, pod vedením MgA. Hany Kundrátové, Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Už zde vzbuzovala respekt svým závěrečným vystoupením. 

 

Dnes je posluchačkou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve třídě Jana Jiraského a má za sebou sólová vystoupení u nás i v zahraničí (Německo, Polsko, Slovensko, Itálie), spolupracuje s předními českými tělesy (Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Brno) a je laureátkou mezinárodních soutěží. Na Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka získala roku 2015 první cenu.
Ve svém klavírním recitálu, jenž se konal v sále Leoše Janáčka ostravské konzervatoře, předvedla Nikol Bóková široký stylový repertoár od klasicistní hudby Mozartovy a Dusíkovy až k hudbě Janáčka, Ravela, Skrjabina a Rachmaninova.
Rozmanitost celého programu dokázala mladá interpretka propojit promyšlenou dynamikou, budováním gradačních vln a neobyčejnou prací s barvou zvuku maximálně využívající témbrové rejstříky nástroje. Přirozená muzikalita, kterou umělkyně s lehkostí ovládla koncertní prostor, a imaginace evokující představu hlubokých emocí skrytých v hudební struktuře, vytváří její přesvědčivý projev podmanivě upoutávající pozornost publika. To vše dává tušit, že se z Nikol Bókové stává respektovaná interpretační osobnost klavírní hudby. 


 
Aktuality / 30. června 2017

PRÁZDNINY

Přejeme všem studentům, pedagogům i ostatním pracovníkům školy příjemné a odpočinkové prázdniny.

Těšíme se na shledanou v dalším školním roce.

 
Články / 14. června 2017

Pojďte s námi na Hukvaldy

První letní dny patří Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Janáčkovy Hukvaldy 2017

 

Nechte se unášet hezkou hudbou i na začátku prázdnin. 
Ve dnech 23. 6. - 8. 7. 2017 se uskuteční XXIV. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy.
A my tam budeme také.

Program festivalu najdete zde. 

 
Články / 12. června 2017

Pomalu končíme ....

Umělecká sezóna 2016/2017 se nám blíží ke svému konci.  Přesto však i v červnu máme pro Vás připraveno několik koncertů.

 

13. 6.  se naposledy představí smíšený pěvecký sbor ve složení, ve kterém pracoval celý školní rok. 

20. 6. můžete navštívit tradiční koncert tříd zobcových fléten "Kejklíři". 

Červnový program jako vždy uzavřou svými představeními tanečníci, kteří po dva dny představí výsledky své práce ve druhém pololetí. 

Třešničkou na dortu bude předávání vysvědčení a diplomů letošním absolventům 28. 6.

A pak hurá na prázdniny!

 
Články / 5. června 2017

Zemřel hudební skladatel Eduard Dřízga

Česká hudba přišla o další výraznou osobnost současné hudby.

Zdroj: Ostravan.cz  a Český rozhlas Ostrava

 
Články / 1. června 2017

Velká ztráta pro českou hudbu

Zemřel dirigent Jiří Bělohlávek, jedna z největších osobností kultury naší země.


Zdroj: Novinky.cz

 
Strana 1 Z 16 < >