Janáčkova konzervatoř v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

27.3.2023 / Přihlášení

Aktuality

Datum od Datum do
Aktuality / 9. března 2022

Přijímací řízení s talentovou zkouškou

Ředitelka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2023/2024.

Bližší informace naleznete v sekci Přijímací řízení.

 
Aktuality / 21. února 2023

70 LET V PLNÉ KRÁSE

Vážení přátelé Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, absolventky a absolventi, kolegyně, kolegové, milovníci krásného umění, tento rok si připomínáme již 70 let od založení naší konzervatoře. Dovolte mi, abych Vás pozvala na slavnostní koncert, který u této příležitosti pořádáme společně s Mezinárodním hudebním festivalem Leoše Janáčka. Koncert má název 70 let v plné kráse a bude se konat 26. 6. 2023 v 19 hodin v hale Gong v oblasti Dolních Vítkovic.

Věřím, že si tuto příležitost nebudete chtít nechat ujít, a proto Vás prosím, abyste si vstupenky na tuto mimořádnou událost včas zakoupili prostřednictví MHFLJ zde.

Jsem přesvědčena, že Gong zaplníme.

Soňa Javůrková

 
Aktuality / 6. března 2023

Odešla Františka Machalíčková

Vážené kolegyně a vážení kolegové, věnujte prosím tichou vzpomínku naší bývalé kolegyni a profesorce Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, paní Františce Machalíčkové, která nás opustila 28. února 2023 ve věku 91 let.

Milovat život a muziku. Zemřela legenda ostravské vážné hudby Machalíčková - iDNES.cz 


 
Aktuality / 27. února 2023

Ředitelské volno

Ředitelka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, příspěvkové organizace, vyhlašuje 2 dny volna ve čtvrtek 30. března a v pátek 31. března 2023 z důvodu konání 21. mezinárodní interpretační soutěže Pro Bohemia Ostrava 2023.
 

 
Aktuality / 1. března 2023

BLAHOPŘEJEME

Úspěch našeho studenta na soutěži ve Vídni.

 

Tomáš Palica, student 5. ročníku oboru akordeon, se zúčastnil Mezinárodní akordeonové soutěže VAMÖ, která se konala 26. února 2023 ve Vídni a získal krásné 4. místo ve 3. kategorii.

Gratulujeme!

 
Aktuality / 7. února 2023

BLAHOPŘEJEME

Úspěch našeho studenta na soutěži v Katovicích.

 

Tobiáš Tuharský, student 1. ročníku oboru kytara, získal 3. místo v 1. kategorii na 3. ročníku Mezinárodní kytarové soutěže, která se konala v Katovicích ve dnech 17. – 19. ledna 2023. 

Gratulujeme!

 
Aktuality / 22. února 2023

Turné Filharmonie Brno po USA za účasti našeho studenta

Náš student 4. ročníku David Dubec se zúčastnil, na pozici 1. trombonisty, s Filharmonii Brno turné po USA.
Jsme pyšní na to, že naše škola má studenta, který byl na toto turné vybrán.
 
Přejeme mu mnoho dalších úspěchů!


 
Aktuality / 5. ledna 2023

Pozvánka

Vážení a milí přátelé,
 
rádi bychom Vás pozvali na koncert Pěveckého sdružení moravských učitelů, který se bude konat na naší škole v neděli 22. ledna 2023 v 10.00 hodin.

Pozvánka

 

Tradiční nedělní matiné u příležitosti zahájení 121. sezóny a výročí 120 let od založení sboru proběhne v sále Leoše Janáčka.
Pod taktovkou dirigenta Jiřího Šimáčka zazní skladby A. Dvořáka, L. Janáčka, P. Křížkovského, Z. Lukáše, B. Martinů, B. Smetany, E. Suchoně, J. Šoupala.


Rezervace vstupenek je možná na emailu info@jko.cz nebo telefonním čísle +420 596 114 767. Vstupenky budou rovněž v prodeji před koncertem. Výše vstupného 200,- Kč.

 
Aktuality / 19. prosince 2022

Pozvánka

Vážení a milí přátelé,
 
rádi bychom Vás pozvali na zajímavé představení V Kruhu, které pořádá MOVE Ostrava z.s. na naší škole dne 10. 1. 2023 v 18:30 hodin. 

 

Objevte terapii uměním v dokumentární performanci s prvky vzdušné akrobacie a vzdušných zámků. Tato pohádka pro dospělé o začarovaném kruhu, pečuje o vaše kulturní i duševní zdraví.

Podrobné informace k představení i prodeji vstupenek naleznete na webových stránkách V kruhu | Move Ostrava.

 
Aktuality / 25. listopadu 2022

Pozvánka

Vážení a milí přátelé,
 
ráda bych Vás pozvala na pozoruhodný koncert Inner place - Nikol Bóková trio,  který se bude konat 30. listopadu 2022 v 18:00 hodin na naší škole v sále Leoše Janáčka.


Pozvánka

 

Klavíristka Nikol Bóková je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a je známá především jako interpretka klasické hudby.  Svoje první ryze autorské album Inner place, které čerpá z jazzu, klasické hudby, minimalismu a částečně i populární hudby nahrála v klasické sestavě jazzového tria klavír kontrabas bicí ve spolupráci s talentovanými hráči mladé jazzové generace. Album bylo vydáno na českém labelu Animal music a bylo nominováno jako jazzové album roku prestižních cen Anděl.
 
Nikol Bóková uvede program napříč všemi jejími dosud vydanými alby.
 
Koncert proběhne v rámci festivalu Hudební současnost a vstupenky je možno si rezervovat prostřednictvím jeho webových stránek. https://hudebnisoucasnost.cz/
 
Budeme se na Vás těšit!


 
Strana 1 Z 11 < >