Janáčkova konzervatoř v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

22.4.2024 / Přihlášení

Aktuality

Datum od Datum do
Aktuality / 15. dubna 2024

Ostravští klavíristé nechyběli na Quadriennale Brno 2024

Dne 10. dubna 2024 se uskutečnilo setkání klavíristů čtyř moravských konzervatoří - z Brna, Kroměříže, Olomouce a Ostravy v akusticky příjemném sále s vynikajícím nástrojem. Hostitelská Konzervatoř Brno připravila den plný kvalitních informací o české hudbě v podání a interpretaci prof. MgA. J. Jiraského, Ph.D. z Janáčkovy akademie múzických umění. Na odpoledním koncertě pak zazněly skladby českého i světového repertoáru v podání 19 studentů uvedených konzervatoří.
Naši školu se vydali reprezentovat Katka Dudová, Markéta Kotulanová, Tom Worek, Jonáš Doležel, Jeroným Polášek a Šimon Zajac.

 
Aktuality / 10. dubna 2024

Gratulujeme!!!

Ve dnech 4. - 7. dubna se konala soutěž Pro Bohemia Ostrava 2024.

Všem zúčastněným studentům děkujeme a samozřejmě gratulujeme k úspěchům!


 


David Dubec (trombon, 4. kategorie) - 1. cena a titul laureáta
Sebastián Šupola (trubka, 4. kategorie) - 1. cena a titul laureáta
Tomáš Grygar (trubka, 4. kategorie) - 1. cena a titul laureáta
Zuzana Glauschová (zpěv, 3. kategorie - 1. cena a titul laureáta
Kateřina Procházková (zobcová flétna. 4. kategorie) - čestné uznání
Vojtěch Vagner (zobcová flétna. 4. kategorie) - čestné uznání
Matyáš Hořín (trombon, 4. kategorie) - čestné uznání
Jiří Šulák (varhany, 4 kategorie) - čestné uznání
Barbora Kusáková (zobcová flétna. 3. kategorie) - čestné uznání 
Klára Davidová (lesní roh, 4. kategorie) - čestné uznání

 
Aktuality / 8. dubna 2024

Poděkování

Dozněly poslední tóny soutěžních výkonů, rozdaly se poslední ceny. Mezinárodní interpretační soutěž Pro Bohemia Ostrava 2024 skončila. Dovolte mi, abych u této příležitosti velmi poděkovala všem, kteří se na organizaci soutěže podíleli. Od členů porot a organizačního výboru, přes tajemníky a pomocníky tajemníků ke kolegům a kolegyním u stolečků. V neposlední řadě děkuji za pomoc všem studentům, kteří mají nemalý podíl na hladkém průběhu akce

Díky Vám všem celá soutěž probíhala bez problémů.

Těším se na spolupráci i v příštím roce!

Soňa Javůrková

 
Aktuality / 25. března 2024

Ročníkové schůzky a konzultace

Schůzky rodičů (zákonných zástupců) s ročníkovými učiteli a pedagogy školy se uskuteční ve středu 24.4.2024 od 16:30 do 18:00 hod.

 
Aktuality / 20. března 2024

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka

Studenti JKO mají možnost navštívit vybrané koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka za zvýhodněnou cenu!

 
Aktuality / 5. února 2024

Informace k výsledkům talentových zkoušek

Bližší informace k výsledkům 1. kola přijímacího řízení s talentovou zkouškou naleznete v sekci Přijímací řízení, části Průběžné výsledky

 
Aktuality / 5. února 2024

Ředitelské volno

Ředitelka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, příspěvkové organizace, vyhlašuje 2 dny volna
ve čtvrtek 4. dubna a v pátek 5. dubna 2024 z důvodu konání 22. mezinárodní interpretační soutěže
Pro Bohemia Ostrava 2024.


 
Aktuality / 26. ledna 2024

Ohlédnutí za předvánoční nadílkou hereckého oddělení

Vánoční čas je sice již za námi, ale rádi si několika slovy a fotografiemi připomeneme sváteční setkání studentů a pedagogů hereckého oddělení z 21. prosince 2023.


 

Werichova učebna se proměnila v divadélko s vánoční výzdobou, plně obsazeným hledištěm a množstvím skvělých hereckých, pěveckých, tanečních a muzikantských výkonů zasazených do představení nejrůznějších žánrů. Některá vystoupení byla nacvičena v hodinách předmětu jevištní mluva, větší část programové nadílky v sobě skrývala překvapení v podobě samostatně připravených čísel studentů jednotlivých ročníků. Ti je podobně jako dárky pod stromečkem postupně „rozbalovali“ a odtajňovali své dovednosti, často překvapivé a nečekané. Přátelská atmosféra trvala i po skončení oficiální části programu a byla naplněna hudbou, zpěvem, ovocným punčem a dalšími laskominami.


 
Aktuality / 15. ledna 2024

WINTER BALLET INTENSIVE BY RUSSIAN MASTERS IN MADRID

Natálka Steculová, naše studentka 6. ročníku tanečního oboru. Díky podpoře Moravskoslezského kraje jí bylo umožněno vycestovat do Španělska na Zimní intenzivní kurz, který se konal 26. 12. 2023 - 6. 1. 2024 v Madridu.

Natálka tento zážitek krásně popsala:

 

,,Jmenuji se Natálie Steculová a jsem studentkou šestého ročníku tanečního oboru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Díky odbornému vedení mých pedagogů a štědré finanční podpoře Moravskoslezského kraje, mi bylo umožněno zúčastnit se „Zimního intenzivního kurzu“ v Madridu který proběhl v termínu 26. 12. 2023 – 6. 1. 2024.
Tento kurz organizoval Russian Masters Ballet (RMB), který umožňuje studentům z celého světa poznat špičkové učitele, mimo jiné i z Vaganovy akademie. Zde jsem byla schopna zdokonalit své schopnosti a to jak taneční, tak i komunikaci v anglickém jazyce.
Měla jsem možnost poznat spoustu úžasných lidí a to zejména nadaných studentů, ale i profesionálů v mém oboru, u kterých jsem se velmi inspirovala. Navštívili jsme mnoho kulturních památek a dokonce nám bylo umožněno nahlédnout na trénink a přípravu představení profesionální taneční scény “Compañía Nacional de Danza” v Madridu.
Celé dva týdny byly velká dřina, ale zároveň jsme si všichni užili spoustu zábavy, poznání a motivace.

Jsem si jistá, že mi tato zkušenost velmi pomůže v mém tanečním životě a chtěla bych z celého srdce poděkovat všem, kteří mi dopomohli k absolvování kurzu takové kvality.''


 
Aktuality / 22. prosince 2023

Soucítíme

Janáčkova konzervatoř v Ostravě vyjadřuje hlubokou soustrast všem pozůstalým obětí hrůzného činu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Vaše ztráta se nás bolestně dotkla a v mysli jsme s Vámi.

 
Strana 1 Z 16 < >