Janáčkova konzervatoř v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

1.6.2023 / Přihlášení

Aktuality

Datum od Datum do
Aktuality / 21. února 2023

70 LET V PLNÉ KRÁSE

Vážení přátelé Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, absolventky a absolventi, kolegyně, kolegové, milovníci krásného umění, tento rok si připomínáme již 70 let od založení naší konzervatoře. Dovolte mi, abych Vás pozvala na slavnostní koncert, který u této příležitosti pořádáme společně s Mezinárodním hudebním festivalem Leoše Janáčka. Koncert má název 70 let v plné kráse a bude se konat 26. 6. 2023 v 19 hodin v hale Gong v oblasti Dolních Vítkovic.

Věřím, že si tuto příležitost nebudete chtít nechat ujít, a proto Vás prosím, abyste si vstupenky na tuto mimořádnou událost včas zakoupili prostřednictví MHFLJ zde.

Jsem přesvědčena, že Gong zaplníme.

Soňa Javůrková

 
Aktuality / 11. května 2023

Odešel PhDr. David Kozel, Ph.D.

Vážené kolegyně a vážení kolegové,
věnujte prosím tichou vzpomínku našemu bývalému žákovi a pedagogovi Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, panu PhDr. Davidu Kozlovi, Ph.D., který nás nečekaně opustil 9. května 2023 ve věku 41 let.


 
Aktuality / 22. května 2023

Výběrové řízení

Janáčkova konzervatoř v Ostravě, příspěvková organizace, aktuálně vypisuje výběrová řízení na pozice:

  • Učitele pro obor hra na violu, housle na částečný úvazek
  • Učitele hudebního doprovodu pro obor vzdělání tanec na částečný úvazek
​​Více v sekci výběrová řízení

 
Aktuality / 15. května 2023

S cimbálem za oceán

Vážení přátelé,
Matěj Číp, náš bývalý absolvent, dobývá se svým cimbálem svět. Jsem velmi potěšena, že se mu daří a že jméno Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a české hudby zní i za oceánem. 

 

V současné době k nám doputovala úžasná zpráva, že byl přijat na Berklee College of Music do New Yorku. Splnil se mu tímto jeden sen. Studium je však velmi náročné i po stránce finanční, a tak velmi ráda sdílím s Vámi i sbírku na podporu tohoto studia. Věřím, že Matěji pomůžete.

Bilžší informace a celou historii jeho cesty najdete na 
www.hithit.cz/scimbalemzaocean 


Soňa Javůrková

 
Aktuality / 28. dubna 2023

Cesta po varhanních skvostech

Varhanní oddělení Janáčkovy konzervatoře Ostrava ve spolupráci s Oddělením církevní hudby Konzervatória Bratislava, Vás co nejsrdečněji zve na koncerty 7. ročníku festivalu Cesta po varhanních skvostech.

1. koncert se koná 13. 5. 2023 netradičně ve 12h v sále Leoše Janáčka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.
2. koncert, 20. 5. 2023, si můžete vyslechnout na nově postavený koncertní nástroj ve farním kostele sv. Jana Křtitele v Brestovanech na Slovensku.

 
Těšíme se na Vás!

 
Aktuality / 4. května 2023

Výprava za nářečími a na Velkou Moravu

Že to zní podivně? Ale vůbec ne! Obě témata totiž nabídlo ke zhlédnutí Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, které jsme 18. dubna navštívili. 

Hlavním cílem naší výpravy byla výstava Kriticky ohrožené jevy našich nářečí, jež nám na přehledných dialektologických mapách představila vybrané jazykové jevy, u nichž jsme si často uvědomili, že takto se to u nás doma skutečně říká. Poslechli jsme si také audionahrávky nářečních promluv a vypracovali kvízy zaměřené na slovní zásobu. Jsme teď o něco lépe vybaveni do hlavního oboru, kde pracujeme s nářečními texty.

Zaujala nás ovšem i národopisná expozice o Slovácku, zejména ukázky místních krojů, hudebního folkloru, regionálních zvyků a vybavení domácností.

Abychom však exkurzní den využili naplno, naplánovala nám vedoucí výpravy prof. Kuldanová návštěvu další expozice Slováckého muzea v nedalekém Starém Městě – Památníku Velké Moravy a Cyrilometodějského centra. Paní průvodkyně nám zde odhalila zajímavosti o archeologických vykopávkách v této oblasti, provedla nás dějinami Velkomoravské říše a připomněla nám činnost cyrilometodějské misie. Životní osudy bratří Cyrila a Metoděje jsme pak sledovali ještě v nedávno vybudované moderní muzejní přístavbě.

Na zpáteční cestě vlakem na nás sice již začala doléhat únava, ale vše, co jsme se dnes dozvěděli, a místa, která jsme navštívili, nás budou ještě dlouho pobízet k přemýšlení o jazyku a o našich dějinách. Připojená fotodokumentace doloží, jak skvěle jsme se měli!

Studenti 2. C a Pavlína Kuldanová


Aktuality / 17. dubna 2023

Klávesová tvůrčí dílna 25. a 26. 5. 2023

Klávesová tvůrčí dílna pro všechny zájemce o hru na klávesové nástroje (klavír, varhany, cembalo), žáky ZUŠ, studenty konzervatoří, pedagogy.

 

Klávesové oddělení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě zve všechny zájemce o hru na klávesové nástroje (klavír, varhany, cembalo), žáky ZUŠ, studenty konzervatoří, pedagogy na další setkání nad klávesami ve dnech 25. a 26. května 2023 od 9:00 - 13:00 hodin.

Podrobnosti naleznete zde.

Přihláška ke stažení.

Budeme se na Vás těšit.

Klávesové oddělení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě

 
Aktuality / 17. dubna 2023

Ročníkové schůzky

Ročníkové schůzky a individuální konzultace se budou konat ve středu 26.4.2023 v době od 16:30 do 18 hod.

 
Aktuality / 20. dubna 2023

BLAHOPŘEJEME

Studenti akordeonového oddělení se zúčastnili 10. ročníku Mezinárodní akordeonové soutěže, konané ve dnech 13. - 14. 4. 2023 v Ostravě a získali ocenění.

 

3. cenu v IV. kategorii Anežka Petermannová, 1. ročník

České uznání v V. kategoii - Anna Baránková, 3. ročník

Vyučující: dr Marcin Jabłoński

Gratulujeme!

 

 
Aktuality / 19. dubna 2023

BLAHOPŘEJEME

Studenti Janáčkovy konzervatoře uspěli na 2. ročníku soutěžní přehlídky v komorní hře CAMERATA Teplice 2023.

 

 

Ve dnech 14. - 16. dubna 2023 se v Teplicích uskutečnila 2. soutěžní přehlídka v komorní hře CAMERATA Teplice.

Krásné 2. místo získal sooubor Dorato quartet, ve složení:


Naďa Bubancová – housle, Magdaléna Novotná – housle, Zdeněk Procházka – viola, Jakub Hanke – violoncello

vyučující Mgr. Jiří Zedníček

Gratulujeme!

 
Strana 1 Z 12 < >