Janáčkova konzervatoř v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

2.12.2022 / Přihlášení

Akordeon - vyučující


dr Marcela Kysová (na mateřské dovolené)

 
Je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, Žilinské univerzity v Žilině a Akademie hudby K. Szymanowského v Katowicích.. Hru na akordeon studovala u MgA. Jana Meisla, MgA. Janky Halačové. Externě také vyučuje na ZUŠ v Ostravě. Je laureátkou několika mezinárodních soutěží a zúčastnila se mnoha mezinárodních akordeonových seminářů, festivalů a kurzů.

Vyučuje: hra na akordeon
Email: marcela.kysova@jko.cz
Učebna: 318dr Marcin Jabłoński

Je absolventem Akademie hudby v Katovicích pod vedením prof. Joachima Pichury a Dr. Piotra Chołołowicze. Účastnil se mnoha mistrovských kurzů a festivalů a 28krát získal na akordeonových soutěžích titul laureát. Jako sólista i člen komorních uskupení. Je členem Slezského akordeonového kvintetu a akordeonového tria Symetrio. V rámci stipendijního programu Erasmus se vzdělával také na Royal Conservatoire of Scotland v Glasgow ve třídě prof. Djordje Gajici. V r. 2019 dokončil doktorské studium v oboru hra na akordeon na AM v Katovicích ve třídě prof. Joachima Pichury.

Vyučuje: hra na akordeon
Email: marcin.jablonski@jko.cz


 

Vojtech Szabó DiS.art

Vojtech Szabó patří k evropské interpretační špičce. Absolvoval hru na akordeon ve třídě Mgr. art. Nadi Varínské na Konzervatóriu v Bratislavě, od roku 2009 se věnuje i pedagogické činnosti. V roce 2009 založil trio Tango Argentino, od roku 2010 spolupracuje s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, se kterou vystupuje jako sólista. Od roku 2012 hraje s Pražským výběrem, v roce 2014 byl speciálním hostem na CD Pavla Šporcla Gipsy Fire a následném turné k CD – Gipsy Fire Generali Tour 2014. 
Ačkoliv se věnuje převážně jazzové, francouzské a argentinské hudbě, progresivním stylem a hrou na elektrický akordeon oslovuje i popové a rockové publikum. Vedle koncertování se stará o mladé akordeonisty a pořádá výchovné koncerty. V roce 2018 vydal sólové debutové album s názvem Vojtech Szabó: Play Accordion. Na něj navázal v roce 2020 albem Szabotage.
Vyučuje: hra na akordeon
Email: vojtech.szabo@jko.cz