Janáčkova konzervatoř v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

19.1.2021 / Přihlášení

Hudebně dramatické umění - vyučující


Mgr. Václav Klemens

Vedoucí oddělení hudebně dramatické umění.

Absolvoval studium režie na pražské DAMU. Je režisérem a uměleckým šéfem Divadla loutek.

Vyučuje: hereckou výchovu
Email: vaclav.klemens@jko.cz
Kabinet: 320


Bc. Milan Cimerák

Studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě obor hudebně dramatický a v Brně na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity ukončil studium Teorie a dějin divadla prací o Paradivadelních projektech Divadla na provázku v 70. letech. Po hereckém angažmá v Šumperku a ostravském Divadle Petra Bezruče je členem souboru Komorní scény Aréna. Kromě herectví se věnuje také režii, dramaturgii, site-specific projektům a storytellingu.

Vyučuje: jevištní mluvu


Marcela Čapková

Herectví vystudovala na brněnské JAMU a celá její profesní dráha je spojena s ostravským Divadlem Petra Bezruče.

Vyučuje: jevištní mluvu

MgA. Peter Gábor

Vystudoval slovenštinu a hudební výchovu na Pedagogické fakultě v Nitře, poté činoherní režii na DAMU v Praze. Jako režisér pracoval v řadě slovenských, českých a moravských divadel.

Vyučuje: hereckou výchovu a umělecký přednes

MgA. Pavel Gejguš

Absolvoval studium činoherní režie na brněnské JAMU (2009). V letech 2015-2018 jako umělecký šéf a kmenový režisér vedl divadlo Stará aréna. V současnosti působí jako režisér na volné noze.

Vyučuje: hereckou výchovu

Miroslava Georgievová

Je absolventkou ostravské konzervatoře a jako herečka pohostinsky působí v divadlech. 

Vyučuje: jevištní mluvu a hereckou výchovu


Vladan Hýl

na ostravské konzervatoři absolvoval obor herectví, po skončení studia se zaměřil na práci v médiích.
Absolvoval stáž ve zpravodajské redakci ostravského studia České televize, v regionálních televizních stanicích působil jako dramaturg, moderátor a zpravodajec, aktuálně také jako překladatel. Dlouhodobě spolupracuje s ostravskými rádii. Pracuje jako redaktor zpravodajství Hitrádia Orion.
Vede vydavatelství audioknih, věnuje se tvorbě promo videí a dabingu.

Vyučuje: herectví před kamerou a mikrofonem
 Renáta Klemensová

Herectví vystudovala na ostravské konzervatoři, v současnosti je členkou činohry Národního divadla moravskoslezského.

Vyučuje: hereckou výchovu

Alžběta Knotková

Několikanásobná mistryně České republiky a finalistka mistrovství světa ve stepu. Od roku 2015 působí jako externí pedagog JAMU v Brně a vede své vlastní lekce pod značkou Dance AKA. Spolupracovala s Českou televizí, Filharmonií Brno, Národním divadlem Brno a v současnosti také účinkuje v muzikálových inscenacích Národního divadla moravskoslezského.


Vyučuje: step


magister sztuki Bogdan Kokotek

Je absolventem Divadelní akademie ve Varšavě, obor herectví (1991) a režie (2001). Od roku 2003 je uměleckým šéfem Polské scény Těšínského divadla v Českém Těšíně, pravidelně spolupracuje s divadly v Česku i Polsku.


Vyučuje: hereckou výchovu a jevištní praxiBc. Martin Legerski

Herectví vystudoval na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, je členem uměleckého souboru Divadla loutek Ostrava.

Vyučuje: herectví s loutkou

Mgr. Marie Logojdová

Herectví vystudovala na pražské DAMU, v současnosti členka činohry NDM.

Vyučuje: umělecký přednes


Bc. Alžběta Moravcová

Zakladatelka neziskové organizace Prostě se hýbej zaměřené na pohybovou průpravu dětí a dospělých v Opavě. Přední česká akrobatka zaměřující se především na vzdušnou akrobacii ve spolupráci s ostravskou společností Cirkus trochu jinak. Reprezentantka ČR ve cvičení na závěsném kruhu. Vystupovala v řadě evropských států a v Kanadě.


Vyučuje: akrobacii


Petr Ochvat

Studoval herectví na Janáčkově konzervatoři a současný tanec na Institute for dance na Univerzitě Antona Brücknera v Linci a v rámci ročního stipendia pak v Centru pro současný tanec a performance ve Vídni. Od roku 2010 působil hlavně na vídeňské taneční scéně, od roku 2013 s vlastní taneční skupinou Maggi Palms. Jako tanečník a choreograf se představil v několika zemích světa. V současnosti studuje na Feldenkrais Institut Wien.


Vyučuje: jevištní pohyb

dr Alice Olmová - Jarnotová

Vystudovala Divadelní akademii ve Varšavě a doktorské studium absolvovala na Jagellonské univerzitě v Krakově. V současné době je dramaturgyní České scény Těšínského divadla, jako dramaturgyně spolupracuje také s dalšími divadly.


Vyučuje: dějiny divadla, teorii divadla a rozbor dramatu, jevištní praxi a pedagogické předmětyIvan Petrák

Absolvoval šermířské školy "Magisteria", je členem České šermířské asociace. Zbrojíř NDM Ostrava. Vytváří choreografie šermu pro film a divadlo.


Vyučuje: šerm
Vladimíra Philippová - Krakovková

Absolvovala studium herectví na ostravské konzervatoři, v současnosti v angažmá Divadla loutek v Ostravě.

Vyučuje: jevištní mluvu

Václav Pokorný

Je principálem divadelní společnosti klaunů, akrobatů a žonglérů "Cirkus trochu jinak".

Vyučuje: akrobacii


Alena Sasínová - Polarczyk

Absolvovala na ostravské konzervatoři, v současné době je členkou souboru Komorní scény Aréna.


Vyučuje: umělecký přednes a jevištní praxi

Michal Sedláček

Už ve svém maturitním ročníku, kterým zakončil svá studia na Janáčkově konzervatoři v Ostravě (2011), byl angažován do Divadla Petra Bezruče, v jehož uměleckém souboru působil do roku 2020. Jeho dalším uměleckým působištěm se stalo ostravské Divadlo Mír.

Vyučuje: pantomimu
MgA. Petr Sýkora

Absolvoval studium herectví na JAMU v Brně, působil ve skupině historického šermu Durandal. Spolupracuje s divadly jako choreograf šermů a soubojových scén. 


Vyučuje: šerm
MgA. Eva Štěpandová, DiS.

Na brněnské konzervatoři absolvovala studium herectví a na Divadelní fakultě JAMU obor Taneční a pohybové divadlo a výchova. Je členkou uměleckého souboru Divadla loutek v Ostravě.


Vyučuje: jevištní pohyb a taneční výchovu
Bc. Věra Vojtková

Studium herectví absolvovala na ostravské konzervatoři. Na Pedagogické fakultě OU vystudovala obor speciální pedagogika. Působí jako lektorka na VOŠ Mediální tvorby a na Pop Academy. Dlouhodobě také spolupracuje s Těšínským divadlem.


Vyučuje: jevištní mluvu, pedagogiku a psychologii